Themes - Twenty Twenty-Two - en to sq_AL translation catalogue (178 entries)

en: 404 content
sq_AL: Lëndë 404

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
sq_AL: <em>Flutter</em>, një koleksion gjërat të lidhura me zogjtë

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
sq_AL: <em>Kryeartëz </em><br><em>&amp; Trumcak</em>

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
sq_AL: <em>The Hatchery</em>: një blog rreth aventurave të mia gjatë parjeje zogjsh

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
sq_AL: <em>Warble</em>, një film mbi <br>parës hobista zogjsh.

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
sq_AL: <em>Parje Zogjsh </em><br><em>në Kopsht</em>

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
sq_AL: Një zog shumë i hijshëm, me një grup puplash me ngjyra që të habisin.

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
sq_AL: Një film për ata që kanë si hobi parjen e zogjve, një katalog zogjsh të ndryshëm, shoqëruar me zhurmat që bëjnë. Çdo zog jepet me emrin e vet shkencor, ndaj gjërat duken më zyrtare.

en: A podcast about birds
sq_AL: Një podkast mbi zogjtë

en: A trouble of hummingbirds
sq_AL: Një problem kolibrash

en: About page links
sq_AL: Lidhje faqeje “Mbi”

en: About page links (dark)
sq_AL: Lidhje faqeje “Mbi” “e errët)

en: About page on solid color background
sq_AL: Faqe “Mbi” me sfond me ngjyrë të plotë

en: About page with large image and buttons
sq_AL: Faqe “Mbi” me figurë të madhe dhe butona

en: About page with media on the left
sq_AL: Faqe “Mbi” me media majtas

en: About page with media on the right
sq_AL: Faqe “Mbi” me media djathtas

en: About the hosts
sq_AL: Mbi organizatorët

en: About us
sq_AL: Rreth nesh

en: An icon representing binoculars.
sq_AL: Një ikonë që përfaqëson dylbi.

en: An illustration of a bird in flight
sq_AL: Ilustrim i një zogu në fluturim

en: An image of a bird flying
sq_AL: Figurë zogu në fluturim

en: Blog footer
sq_AL: Fundfaqe blogu

en: Blog posts with left sidebar
sq_AL: Postime blogjesh me anështyllë majtas

en: Blog posts with right sidebar
sq_AL: Postime blogjesh me anështyllë djathtas

en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Full Site Editing features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
sq_AL: Ngritur mbi themele të konceptuara në mënyrë solide, Twenty Twenty-Two përqafon idenë se gjithkush meriton një sajt vërtet unik. Stilet e holla të temës frymëzohen nga larmia dhe zhdërvjelltësia e zogjve: tipografia e saj është e peshës së lehtë, por e fuqishme, paleta e saj e ngjyrave është marrë nga natyra dhe elementët grafikë rrinë butë në faqe. Pasuria e vërtetë e Twenty Twenty-Two-së qëndron te mundësia e saj për ta përshtatur. Tema është ndërtuar për të përfituar nga veçoritë e Përpunimit të Plotë të Sajteve, që solli WordPress 5.9, që do të thotë se ngjyrat, tipografia dhe skema e secilës faqe në sajtin tuaj mund të përshtaten për të qenë në pajtim me vizionin tuaj. Përfshin gjithashtu dhjetëra modele blloqesh, duke hapur portën për një gamë të gjerë skemat të hartuara profesionalisht vetëm me pak klikime. Qoftë nëse ngrini një sajt me një faqe të vetme, një blog, një sajt biznesi apo një portofol punësh, Twenty Twenty-Two do t’ju ndihmojë të krijoni një sajt që është juaji në mënyrë unike.

en: Buy Tickets
sq_AL: Blini Bileta

en: Categories
sq_AL: Kategori

en: Centered header with navigation, social links, and salmon background
sq_AL: Krye në qendër, me elementë lëvizjeje, lidhje shoqërorësh dhe sfond ngjyrë salmoni

[ctx: Color name]
en: Background
sq_AL: Sfond

[ctx: Color name]
en: Foreground
sq_AL: E përparme

[ctx: Color name]
en: Primary
sq_AL: Parësore

[ctx: Color name]
en: Secondary
sq_AL: Dytësore

[ctx: Color name]
en: Tertiary
sq_AL: Terciare

[ctx: Custom template name]
en: Blank
sq_AL: E zbrazët

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
sq_AL: Faqe (Krye të Mëdha)

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
sq_AL: Faqe (Pa Ndarës)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
sq_AL: Postim Njësh (Pa Ndarës)

en: Dark footer with title and citation
sq_AL: Fundfaqe e errët, me titull dhe citim

en: Date
sq_AL: Datë

en: Default footer
sq_AL: Fundfaqe parazgjedhje

en: Default header
sq_AL: Krye Parazgjedhje

en: Default posts
sq_AL: Postime parazgjedhje

en: Divider with image and color (dark)
sq_AL: Ndarës me figurë dhe ngjyrë (të errët)

en: Divider with image and color (light)
sq_AL: Ndarës me figurë dhe ngjyrë (të çelët)

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
sq_AL: Filtër parazgjedhje

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
sq_AL: E përparme dhe sfond

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
sq_AL: E përparme dhe dytësore

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
sq_AL: E përparme dhe terciare

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
sq_AL: Parësore dhe sfond

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
sq_AL: Parësore dhe dytësore

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
sq_AL: Parësore dhe terciare

en: Extended Trailer
sq_AL: Copëz e Zgjeruar Videoje

en: Falcon
sq_AL: Fajkua

en: Featured
sq_AL: E zgjedhur

en: Featured posts
sq_AL: Postime të Zgjedhura

en: Featuring
sq_AL: Me Pjesëmarrjen e

en: February, 12 2021
sq_AL: 12 shkurt, 2021

[ctx: Font family name]
en: System Font
sq_AL: Shkronja Sistemi

en: Footer with logo and citation
sq_AL: Fundfaqe me stemë dhe citim

en: Footer with navigation and citation
sq_AL: Fundfaqe me elementë lëvizjeje dhe citim

en: Footer with navigation and copyright
sq_AL: Fundfaqe me elementë lëvizjeje dhe të drejtë kopjimi

en: Footer with query, featured images, title, and citation
sq_AL: Fundfaqe me kërkim, figura të zgjedhura, titull dhe citim

en: Footer with query, title, and citation
sq_AL: Fundfaqe me kërkim, titull dhe citim

en: Footer with social links and copyright
sq_AL: Fundfaqe me lidhje shoqërorësh dhe të drejtë kopjimi

en: Footer with text, title, and logo
sq_AL: Fundfaqe me tekst, titull dhe stemë

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
sq_AL: Fundfaqe me titull, moto dhe lidhje shoqërorësh, në një sfond të errët

en: Footers
sq_AL: Fundfaqe

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
sq_AL: Sfond diagonal drejt dytësoreje

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
sq_AL: Sfond diagonal drejt terciareje

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
sq_AL: Parësore diagonal drejt sfondi

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
sq_AL: Dytësore diagonal drejt sfondi

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
sq_AL: Terciare diagonal drejt sfondi

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
sq_AL: Dytësore vertikale drejt sfondi

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
sq_AL: Dytësore vertikale drejt terciari

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
sq_AL: Terciare vertikale drejt sfondi

en: Grid of image posts
sq_AL: Rrjetë postimesh figura

en: Grid of posts
sq_AL: Rrjetë postimesh

en: Grid of posts with left sidebar
sq_AL: Rrjetë postimesh me anështyllë majtas

en: Header with centered logo
sq_AL: Krye me stemë në qendër

en: Header with centered logo and black background
sq_AL: Krye me stemë në qendër dhe sfond të zi

en: Header with image background
sq_AL: Krye me sfond figurë

en: Header with image background and overlay
sq_AL: Krye me sfond figurë dhe shtrese përsipër

en: Header with tagline
sq_AL: Kryefaqe me përmbledhje

en: Headers
sq_AL: Kryefaqe

en: Heading and bird image
sq_AL: Krye dhe figurë zogu

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
sq_AL: Ndihmoni të përkrahet bashkësia jonë në rritje, duke u bërë pjesë në nivel Pëllumbi. Përkrahja juaj do të ndihmojë të paguhen autorët tanë dhe do të keni mundësi të lexoni buletinin tonë ekskluziv.

en: Hummingbird
sq_AL: Kolibër

en: Hummingbird illustration
sq_AL: Ilustrim kolibri

en: Illustration of a bird flying.
sq_AL: Ilustrim i një zogu në fluturim.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
sq_AL: Ilustrim zogu ulur në degë.

en: Illustration of a flying bird
sq_AL: Ilustrim i një zogu në fluturim

en: Illustration of a flying bird.
sq_AL: Ilustrim i një zogu në fluturim.

en: Image of a bird on a branch
sq_AL: Figurë zogu në degë

en: Image with caption
sq_AL: Figurë me përshkrim

en: Irregular grid of posts
sq_AL: Rrjetë e parregullt postimesh

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
sq_AL: Bëhuni pjesë në nivel Trumcaku dhe bëhuni një anëtar i tufës sonë! Do të merrni buletinin tonë, plus një stemë me zog që mund ta mbani me krenari, kur dilni në natyrë.

en: Join my mailing list
sq_AL: Bëhuni pjesë e listës sime të postimeve

en: Join our mailing list
sq_AL: Pajtohuni te lista jonë e postimeve

en: Large header with dark background
sq_AL: Krye të mëdha me sfond të errët

en: Large list of names
sq_AL: Listë e madhe me emra

en: Large post titles
sq_AL: Tituj të mëdhenj postimesh

en: Latest posts
sq_AL: Postimet më të reja

en: Layered images with duotone
sq_AL: Figura me shtresa në duoton

en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

en: Learn about my process
sq_AL: Mësoni rreth procesit tim

en: List of events
sq_AL: Listë veprimtarish

en: Listen on Spotify
sq_AL: Dëgjojeni në Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
sq_AL: Dëgjojeni në iTunes Podcasts

en: Location
sq_AL: Vendndodhje

en: Logo and navigation header
sq_AL: Krye me stemë dhe lëvizjeje

en: Logo and navigation header with gray background
sq_AL: Krye me stemë dhe elementë lëvizjeje, me sfond gri

en: Logo featuring a flying bird
sq_AL: Stemë që tregon një zog në fluturim

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
sq_AL: Krye me stemë, elementë lëvizjeje dhe moto të zhvendosur

en: Logo, navigation, and social links header with black background
sq_AL: Krye me stemë, elementë lëvizjeje dhe lidhje shoqërorësh, me sfond të zi

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
sq_AL: 14 Maj, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: May 14th, 2022, 6 PM
sq_AL: 14 maj, 2022, 6 PM

en: May 16th, 2022, 6 PM
sq_AL: 16 Maj, 2022, 6 PM

en: May 18th, 2022, 7 PM
sq_AL: 18 Maj, 2022, 7 PM

en: May 20th, 2022, 6 PM
sq_AL: 20 Maj, 2022, 6 PM

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Quhem Anxhelo dhe mbaj në punë këtë blog. Jam lindur në Portland, por tani banoj në pjesën veriore të Nju Jorkut. Mund të më njihni prej publikimesh me emrat si <a href="#">Eagle Beagle</a> dhe <a href="#">Mourning Dive</a>. Jetesën e nxjerr nga të shkruarit.<br><br>Zakonisht e përdor këtë blog për të kataloguar lista të zgjeruara zogjsh dhe gjëra të tjera që më duken interesante. Nëse gjeni një gabim në listat e mia, ju lutemi, mbajeni për vete.<br><br>Nëse kjo s’ju pëlqen, <a href="#">unë pa dyshim e rekomandoj ta bëni</a>. Është ajo që më pëlqen më shumë.

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Më quajnë Anxhelo dhe mbërritët në blogun tim. Shkruaj mbi një gamë subjektesh, por tani së fundi kam ndarë me botën shpresat e mia për vitin e ardhshëm.

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Quhem Dag dhe keni mbërritur në sajtin tim. Jam parës i pangopur zogjsh dhe transmetoj edhe emisionin tim në radio, çdo të enjte në mbrëmje, më 11 të darkës. Dëgjojeni ndonjëherë!

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Quhem Eduard dhe keni mbërritur në sajtin tim. Jam parës i pangopur zogjsh dhe transmetoj edhe emisionin tim në radio, çdo të enjte në mbrëmje, më 11. Dëgjojeni ndonjëherë!

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Quhem Emeri dhe keni mbërritur në sajtin tim. Jam parës i pangopur zogjsh dhe transmetoj edhe emisionin tim në radio, çdo të enjte në mbrëmje, më 11 të darkës. Dëgjojeni ndonjëherë!

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Quhem Jezu dhe keni mbërritur në sajtin tim. Jam parës i pangopur zogjsh dhe transmetoj edhe emisionin tim në radio, çdo të enjte në mbrëmje, më 11. Dëgjojeni ndonjëherë!

en: POSTS
sq_AL: POSTIME

en: Page layout with image and text
sq_AL: Skemë faqeje me figurë dhe tekst

en: Page layout with image, text and video
sq_AL: Skemë faqeje me figurë, tekst dhe video

en: Page layout with two columns
sq_AL: Skemë faqeje me dy shtylla

en: Pages
sq_AL: Faqe

en: Painting of ducks in the water.
sq_AL: Pikturë rosash në unë.

en: Pigeon
sq_AL: Pëllumb

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
sq_AL: Luani një rol drejtues për bashkësinë tonë, duke u bërë pjesë në nivel Fajkoi. Ky nivel ju sjell si përfitim një vend në këshillin tonë, ku mund të ndihmoni të planifikohen ekspedita të ardhshme parjesh zogjsh.

en: Poster with right sidebar
sq_AL: Afishe me anështyllë djathtas

en: Pricing table
sq_AL: Tabelë çmimesh

en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

en: Purchase my work
sq_AL: Blini veprën time

en: Query
sq_AL: Kërkesë

en: Read about me
sq_AL: Lexoni rreth meje

en: Read more
sq_AL: Lexoni më tepër

en: SCREENING
sq_AL: PROJEKTIM

en: Screening
sq_AL: Projektim

en: Search
sq_AL: Kërkim

en: Simple blog posts
sq_AL: Postime blogu të thjeshtë

en: Simple dark about page
sq_AL: Faqe “Mbi” e thjeshtë e errët

en: Small header with dark background
sq_AL: Krye të vogla me sfond të errët

en: Sparrow
sq_AL: Trumcak

[ctx: Style variation name]
en: Blue
sq_AL: Blu

[ctx: Style variation name]
en: Pink
sq_AL: Ngjyrë trëndafili

en: Subscribe callout
sq_AL: Thirrje për pajtim

en: Support my studio
sq_AL: Përkrahni studion time

en: Support the show
sq_AL: Përkraheni shfaqjen

en: Swoop
sq_AL: Pikiatë

en: Tags
sq_AL: Etiketa

en: Take a class
sq_AL: Ndiqni një kurs

[ctx: Template part name]
en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

[ctx: Template part name]
en: Header
sq_AL: Kryefaqe

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
sq_AL: Kryefaqe (E errët, e madhe)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
sq_AL: Kryefaqe (E errët, e vogël)

en: Text-based grid of posts
sq_AL: Postime në rrjetë bazuar në tekst

en: Text-only header with green background
sq_AL: Krye vetëm tekst dhe sfond ngjyrë të gjelbër

en: Text-only header with salmon background
sq_AL: Krye vetëm tekst dhe sfond ngjyrë salmoni

en: Text-only header with tagline and black background
sq_AL: Krye vetëm tekst me moto dhe sfond të zi

en: This page could not be found. Maybe try a search?
sq_AL: Kjo faqe s’u gjet dot. Po sikur të provohej një kërkim?

en: Title and button header
sq_AL: Titull dhe krye me butona

en: Title, navigation, and social links header
sq_AL: Krye me titull, menu lëvizjeje dhe lidhje shoqërorësh

en: Two images with text
sq_AL: Dy figura me tekst

en: Video trailer
sq_AL: Copëz videoje

en: Video with header and details
sq_AL: Video me krye dhe hollësi

en: WELCOME
sq_AL: MIRË SE VINI

en: Watch birds<br>from your inbox
sq_AL: Shihni zogj<br>nga email-i juaj

en: Watch our videos
sq_AL: Shihni videot tona

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
sq_AL: Jemi një bashkësi kokë më vete parësish zogjsh. Njihemi që hyjmë nëpër gardhe, kapërcejmë mure rrethues dhe, në përgjithësi, shkelim në pronë të tjetrit me qëllim që të shohim më të rrallët prej zogjve.

en: Welcome to<br>the Aviary
sq_AL: Mirë se vini te<br>the Aviary

en: Wide image with introduction and buttons
sq_AL: Figurë e gjerë me ndarje hyrjeje dhe butona

[ctx: label]
en: Search
sq_AL: Kërko

en: the WordPress team
sq_AL: ekipi i WordPress-it

en: © Site Title
sq_AL: © Titull Sajti
