Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (375 entries)

[ctx: block keyword]
en: form
sq_AL: formular

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
sq_AL: Futni një formular kontaktesh që keni krijuar me Contact Form 7.

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
sq_AL: &#8212;Ju lutemi, zgjidhni një mundësi&#8212;

en: Akismet is active on this site.
sq_AL: Akismet-i është aktiv në këtë sajt.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
sq_AL: CAPTCHA-t janë hartuar për të bërë dallimin mes robotëve të mesazheve të padëshiruar dhe qenieve njerëzore dhe ndaj janë të padobishëm kundër qeniesh njerëzore që dërgojnë mesazhe të padëshiruar. Ndryshe nga CAPTCHA-t, Akismet-i i kontrollon formularët e pajtimeve kundrejt një baze globale të dhënash mesazhesh të padëshiruar; kjo do të thotë që Akismet-i është një zgjidhje shteruese kundër mesazheve të padëshiruar. Kjo është arsyeja pse e konsiderojmë Akismet-in të jetë pjesa qendrore e strategjisë së parandalimit të mesazheve të padëshiruar.

en: Learn how your data is processed.
sq_AL: Mësoni se si përpunohen të dhënat tuaja.

en: This form uses Akismet to reduce spam.
sq_AL: Ky formular përdor Akismet të për reduktuar mesazhet e padëshiruar.

en: Contact form
sq_AL: Formular kontaktesh

en: Uploadable file size exceeds PHP’s maximum acceptable size.
sq_AL: Madhësia e kartelës së ngarkuar tejkalon madhësinë maksimum të pranueshme nga PHP-ja.

en: Colons are used in form-tag names.
sq_AL: Janë përdorur dy pika në emra etiketash formulari.

en: Please enter a telephone number.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një numër telefoni.

en: Please enter a URL.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një URL.

en: Please enter an email address.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një adresë email.

en: This field has a too large number.
sq_AL: Kjo fushë ka një numër shumë të madh.

en: This field has a too small number.
sq_AL: Kjo fushë ka një numër shumë të vogël.

en: Please enter a number.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një numër.

en: This field has a too late date.
sq_AL: Kjo fusha ka një datë shumë të vonuar.

en: This field has a too early date.
sq_AL: Kjo fushë ka një datë shumë të hershme.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një në formatin VVVV-MM-DD.

en: The request payload format is not supported.
sq_AL: Formati i kërkuar për ngarkesën nuk mbulohet.

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
sq_AL: Grremçi %1$s është <strong>nxjerrë nga përdorimi</strong> pas Contact Form 7 version %2$s, pa ndonjë alternativë.

en: The uploaded file is too large.
sq_AL: Kartela e ngarkuar është shumë e madhe.

en: This field has a too short input.
sq_AL: Në këtë fushë është dhënë diçka shumë e shkurtër.

en: This field has a too long input.
sq_AL: Në këtë fushë është dhënë diçka shumë e gjatë.

en: Please fill out this field.
sq_AL: Ju lutemi, plotësoni këtë fushë.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: alternative function name
en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
sq_AL: Funksioni %1$s është <strong>nxjerrë nga përdorimi</strong> që me Contact Form 7 version %2$s! Në vend të tij, përdorni %3$s.

en: Spam protection
sq_AL: Mbrojtje nga të padëshiruarit

note: translators: Developer debugging message. 1: PHP function name, 2: Explanatory message, 3: Contact Form 7 version number.
en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
sq_AL: Funksioni %1$s u thirr pasaktësisht. %2$s %3$s

note: translators: 1: blog name, 2: confirmation link
en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
sq_AL: Tungjatjeta,
    
    Ky është një email ripohimi dërguar nga %1$s.
    
    Kemi marrë parashtrimin tuaj te formulari ynë internetor, sipas të cilit na keni lejuar t’ju shtojmë te lista jonë e kontakteve. Por procesi s’është plotësuar ende. Që ta plotësoni, ju lutemi, klikoni mbi lidhjen vijuese.
    
    %2$s
    
    Nëse s’qe dëshira juaj, ose nëse s’ia keni idenë pse e morët këtë mesazh, ju lutemi, mos klikoni mbi lidhjen dhe shpërfilleni këtë mesazh. S’do të grumbullojmë ose përdorim kurrë të dhëna tuajat personale pa pranimin e qëruar nga ana juaj.
    
    Sinqerisht,
    %1$s

note: translators: %s: blog name
en: Opt-in confirmation from %s
sq_AL: Ripohim i llojit “opt-in” nga %s

en: You can set up the Constant Contact integration here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të ujdisni integrimin e Constant Contact. Për hollësi, shihni %s.

en: Complete payment
sq_AL: Plotësoni pagesën

en: Proceed to checkout
sq_AL: Kaloni tek kasa

en: Payment is required. Please pay by credit card.
sq_AL: Lypset pagesë. Ju lutemi, paguani me një kartë krediti.

en: Payments
sq_AL: Pagesa

en: Publishable Key
sq_AL: Kyç i Botueshëm

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
sq_AL: Stripe-i s’është i ujdisur në këtë sajt. Lyp sajt të ujdisur për HTTPS.

en: Stripe is active on this site.
sq_AL: Stripe-i s’është aktiv në këtë sajt.

en: Stripe integration
sq_AL: Integrim Stripe

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe’s software tools to accept payments securely and expand globally.
sq_AL: Stripe-i është një rrugë e thjeshtë dhe e fuqishme për të pranuar pagesa internetore. Stripe-i nuk ka tarifa ujdisjeje, as tarifa mujore dhe as kosto të fshehura. Miliona biznese bazohen në mjete software-i Stripe për të pranuar pagesa në mënyrë të sigurt dhe për t’u zgjeruar globalisht.

en: Unique identifier for the contact form.
sq_AL: Identifikues unik për formularin e kontaktit.

en: Dots are used in form-tag names.
sq_AL: Janë përdorur pika në emra etiketash formulari.

en: Show welcome panel
sq_AL: Shfaq panel mirëseardhjeje

en: Welcome panel
sq_AL: Panel mirëseardhjeje

note: translators: 1: link labeled 'reCAPTCHA', 2: link labeled 'Stripe'
en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (%1$s). Even payment services are natively supported (%2$s).
sq_AL: Me ndihmë nga të nxënit prej makinash me bazë në re, shërbimet anti-spam do të mbrojnë formularët tuaj (%1$s). Madje mbulohen së brendshmi edhe shërbime pagesash (%2$s).

note: translators: 1: link labeled 'Sendinblue', 2: link labeled 'Constant Contact'
en: Your contact forms will become more powerful and versatile by integrating them with external APIs. With CRM and email marketing services, you can build your own contact lists (%1$s and %2$s).
sq_AL: Formularët tuaj të kontakteve do të bëhen më të fuqishëm dhe të zhdërvjellët nga integrimi i tyre me API të jashtme. Me shërbime CRM dhe marketingu me email mund të krijoni listat tuaja të kontakteve (%1$s dhe %2$s).

en: You have strong allies to back you up.
sq_AL: Keni aleatë të fuqishëm t’ju mbrojnë krahët.

en: Integration with external APIs
sq_AL: Integrim me API të jashtme

note: translators: %s: link labeled 'Integration with external APIs'
en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see %s.
sq_AL: Mund të zgjeroni mundësitë e formularëve tuaj të kontaktit duke i integruar ato me shërbime të jashtme. Për hollësi shihni %s.

en: Integration with External API
sq_AL: Integrim me API të Jashtme

en: Manage your email templates
sq_AL: Administroni gjedhet tuaja email

en: You have no active email template yet.
sq_AL: Ende s’keni gjedhe email aktive.

en: &mdash; Select &mdash;
sq_AL: &mdash; Përzgjidhni &mdash;

en: Select an email template:
sq_AL: Përzgjidhni një gjedhe email:

en: Send a welcome email to new contacts
sq_AL: Dërgojuni kontakteve tuaja një email mirëseaardhjeje

en: Welcome email
sq_AL: Email mirëseardhjeje

en: (opens in a new tab)
sq_AL: (hapet në skedë të re)

en: Manage your contact lists
sq_AL: Administroni listat tuajat të kontakteve

en: You have no contact list yet.
sq_AL: Ende s’keni listë kontaktesh.

en: Select lists to which contacts are added:
sq_AL: Përzgjidhni lista ku të shtohen kontaktet:

en: Add form submitters to your contact lists
sq_AL: Shtojini parashtruesit e formularëve te listat tuaja të kontakteve

en: Contact lists
sq_AL: Lista kontaktesh

en: You can set up the Sendinblue integration here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të ujdisni integrimin e Sendinblue-së. Për hollësi, shihni këtu %s.

en: Save changes
sq_AL: Ruaji ndryshimet

[ctx: API keys]
en: Remove key
sq_AL: Hiqe kyçin

en: API key
sq_AL: Kyç API

en: Setup integration
sq_AL: Integrim ujdisjeje

en: Sendinblue is active on this site.
sq_AL: Sendinblue është aktiv në këtë sajt.

en: Sendinblue integration
sq_AL: Integrim me Sendinblue-në

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Sendinblue, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Sendinblue offers unlimited contacts and advanced marketing features.
sq_AL: Depozitoni dhe sistemoni kontaktet tuaj, teksa mbroni privatësinë e përdoruesve në Sendinblue, platforma kryesuese për CRM & marketing me email në Evropë. Sendinblue ofron kontakte të pakufizuara dhe veçori të thelluara marketingu.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
sq_AL: S’keni bërë mirëgilltësimin, Sigurohuni se kyçi API i dhënë është i saktë.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
sq_AL: S’u arrit të bashkëngjitet një kartelë. Madhësi gjithsej e kartelës e tejkalon kufirin prej 25 megabajtesh.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
sq_AL: S’u arrit të bashkëngjitet një kartelë. %s s’shpie te një kartelë e lexueshme.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
sq_AL: S’u arrit të bashkëngjitet një kartelë. %s s’është te drejtoria e lejuar.

en: Submit
sq_AL: Parashtroje

en: (optional)
sq_AL: (opsionale)

en: disallowed list
sq_AL: listë e palejuar

en: Disallowed words (%s) are used.
sq_AL: Janë përdorur fjalë të palejuara (%s).

en: Disallowed words are used.
sq_AL: Janë përdorur fjalë të palejuara.

en: Not Found
sq_AL: S’u Gjet

note: translators: %s: Contact Form 7 version number.
en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
sq_AL: (Ky mesazh qe shtuar te Contact Form 7 version %s.)

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
sq_AL: Parametri i katërt ($mail_tag) duhet të jetë një instancë e klasës WPCF7_MailTag.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sq_AL: %1$s më %2$s

en: docs
sq_AL: dokumentime

note: translators: 1: FAQ, 2: Docs ("FAQ & Docs")
en: %1$s and %2$s
sq_AL: %1$s dhe %2$s

en: Additional settings
sq_AL: Rregullime shtesë

en: Error
sq_AL: Gabim

en: The total size of attachment files is too large.
sq_AL: Madhësia gjithsej e kartelave bashkëngjitje është shumë e madhe.

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
sq_AL: Te gjedhja e formularit janë përdorur elementë HTML që s’gjenden.

en: reCAPTCHA is active on this site.
sq_AL: reCAPTCHA është aktive në këtë sajt.

en: reCAPTCHA response token is empty.
sq_AL: Token-i i përgjigjes reCAPTCHA është i zbrazët.

en: Submitted nonce is invalid.
sq_AL: Nonce-i i përzgjedhur është i pavlefshëm.

en: User-Agent string is unnaturally short.
sq_AL: Vargu User-Agent është në mënyrë të panatyrshme i shkurtër.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
sq_AL: Përfundimi nga reCAPTCHA score (%1$.2f) është më i ulët se pragu (%2$.2f).

en: Akismet returns a spam response.
sq_AL: Akismet dërgon një përgjigje <em>spam</em>.

[ctx: API keys]
en: Reset Keys
sq_AL: Ricaktoji Kyçet

en: This site is connected to the Constant Contact API.
sq_AL: Ky sajt është i lidhur me API-n Constant Contact.

en: Configuration updated.
sq_AL: Formësimi u përditësua.

en: Failed to establish connection. Please double-check your configuration.
sq_AL: S’u arrit të vendosej lidhja. Ju lutemi, rikontrolloni formësimin tuaj.

en: Connection established.
sq_AL: U vendos lidhja.

note: translators: 1: response code, 2: message, 3: body, 4: URL
en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
sq_AL: Përgjigje HTTP: %1$s %2$s %3$s nga %4$s

en: Save Changes
sq_AL: Ruaji Ndryshimet

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
sq_AL: reCAPTCHA ju mbron nga mesazhe të padëshiruar dhe lloje të tjera abuzimi të automatizuar. Me modulin e integrimit reCAPTCHA nga Contact Form 7 mund të bllokoni parashtrime abuzive në formularë nga robotë spam-i.

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
sq_AL: Kyçet API për reCAPTCHA v3 janë të ndryshëm nga ata për v2; kyçet për v2 s’funksionojnë me API-n v3. Për të marrë kyçe të rinj për v3-shin, lypset të riregjistroni sajtet tuaj. Për hollësi, shihni %s.

en: Connect to the Constant Contact API
sq_AL: Lidhu me APIN-n Constant Contact

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
sq_AL: Hiqi Kyçet

en: Set this URL as the redirect URI.
sq_AL: Vëre këtë URL si URI-n e ridrejtimeve.

en: Redirect URI
sq_AL: URI Ridrejtimi

en: App Secret
sq_AL: E fshehtë Aplikacioni

en: API Key
sq_AL: Kyç API

en: Setup Integration
sq_AL: Integrim Rregullimi

en: Constant Contact integration
sq_AL: Integrim me Constant Contact

en: The Constant Contact integration module allows you to send contact data collected through your contact forms to the Constant Contact API. You can create reliable email subscription services in a few easy steps.
sq_AL: Integrimi me modulin Constant Contact ju lejon të dërgoni te API Constant Contact të dhëna kontaktesh të grumbulluara përmes formularëve tuaj të kontakteve. Mund të krijoni me pak hapa shërbime të qëndrueshëm pajtimesh me email.

en: Email marketing
sq_AL: Marketing me email

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
sq_AL: Nuk lejohet të përdoren kartela që s’janë pjesë e drejtorisë wp-content.

en: Make this checkbox optional
sq_AL: Bëje opsionale këtë kutizë

en: Professional services
sq_AL: Shërbime profesionale

en: Support forums
sq_AL: Forume asistence

en: Here are some available options to help solve your problems.
sq_AL: Ja disa mundësi për t’ju ndihmuar të zgjidhni problemet tuaja.

en: Do you need help?
sq_AL: Ju duhet ndihmë?

en: Condition
sq_AL: Kusht

en: Not consented
sq_AL: Jo i miratuar

en: Consented
sq_AL: Miratuar

en: Sending mail has been aborted.
sq_AL: Dërgimi i postës u ndërpre.

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të përpunoni mesazhe të përdorur në situata të ndryshme. Për hollësi, shihni %s.

en: Editing messages
sq_AL: Përpunim mesazhesh

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të përpunoni gjedhen e postës. Për hollësi, shihni %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të përpunoni gjedhen e formularëve. Për hollësi, shihni %s.

en: Editing form template
sq_AL: Përpunim gjedheje formularësh

note: translators: screen reader text
en: (left and right arrow)
sq_AL: (shigjetë majtas dhe djathtas)

note: translators: 1: ◀ ▶ dashicon, 2: screen reader text for the dashicon
en: %1$s %2$s keys switch panels
sq_AL: Tastet %1$s %2$s këmbejnë panelet

note: translators: screen reader text
en: (configuration error)
sq_AL: (gabim formësimi)

en: How to resolve?
sq_AL: Si të zgjidhet?

en: Your donation will help encourage and support the plugin&#8217;s continued development and better user support.
sq_AL: Dhurimi juaj do të nxisë dhe mbështesë zhvillimin vazhdimisht të shtojcës dhe asistencë më të mirë për përdoruesit.

en: making a donation
sq_AL: bërja e një dhurimi

note: translators: %s: link labeled 'making a donation'
en: If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider %s.
sq_AL: Nëse ju pëlqen përdorimi i Contact Form 7 dhe ju duket e dobishme, ju lutemi, shihni mundësinë e %s.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you.
sq_AL: Është e vështirë të vazhdohet zhvillimi dhe ofrimi i asistencës për këtë shtojcë pa ndihmesë nga përdorues si ju.

en: This contact form is available only for logged in users.
sq_AL: Ky formular kontaktesh jepet vetëm për përdorues që kanë bërë hyrjen.

en: Deprecated settings are used.
sq_AL: Po përdoren rregullime të nxjerra nga përdorimi.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
sq_AL: Që të përdorni CAPTCHA-n, ju duhet shtojca %s e instaluar.

en: There was an error deleting the contact form.
sq_AL: Pati një gabim gjatë fshirjes së formularit të kontakteve.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
sq_AL: S’keni leje të hyni te formulari i kërkuar i kontakteve.

en: The requested contact form was not found.
sq_AL: Formulari i kërkuar i kontakteve nuk u gjet.

en: You are not allowed to create a contact form.
sq_AL: S’keni leje të krijoni një formular kontaktesh.

en: Cannot create existing contact form.
sq_AL: S’mund të krijoni formular ekzistues kontaktesh.

en: You are not allowed to access contact forms.
sq_AL: S’keni leje të hyni te formularë kontaktesh.

en: Attachment file does not exist at %path%.
sq_AL: Nuk ekziston kartelë bashkëngjitjeje në %path%.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
sq_AL: Në fushën %name% është përdorur sintaksë e pavlefshme kutie postare.

note: translators: %names%: a list of form control names
en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
sq_AL: Për kontrolle formulari janë përdorur emra (%names%) që s’mund të kihen.

en: There are invalid mail header fields.
sq_AL: Ka fusha të pavlefshme kryesh poste.

en: HTML tags are used in a message.
sq_AL: Në një mesazh përdoren etiketa HTML.

en: Sender email address does not belong to the site domain.
sq_AL: Adresa email e dërguesit s’i përket përkatësisë së sajtit.

en: Invalid mailbox syntax is used.
sq_AL: Është përdorur sintaksë e pavlefshme kutie postare.

en: There is a possible empty field.
sq_AL: Ka mundësi të ketë një fushë të zbrazët.

note: translators: %s: number of errors detected
en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
sq_AL[0]: U pikas %s gabim formësimi
sq_AL[1]: U pikasën %s gabime formësimi

en: There was an error saving the contact form.
sq_AL: Pati një gabim gjatë ruajtjes së formularit të kontakteve.

en: %d configuration errors detected in this tab panel
sq_AL: Në këtë panel skede u pikasën %d gabime formësimi

en: 1 configuration error detected in this tab panel
sq_AL: U pikas 1 gabim formësimi në panelin e kësaj skede

en: %d configuration errors detected
sq_AL: U pikasën %d gabime formësimi

en: 1 configuration error detected
sq_AL: U pikas 1 gabim formësimi

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number, 3: alternative hook name
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
sq_AL: %1$s është <strong>nxjerrë nga përdorimi</strong> që me Contact Form 7 version %2$s! Në vend të tij, përdorni %3$s.

note: translators: %s: link labeled 'Flamingo'
en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
sq_AL: Instaloni një shtojcë depozitimi mesazhesh përpara se kjo të ndodhë me ju. %s i ruan në bazën e të dhënave krejt mesazhet e formularëve të kontaktit. Flamingo është një shtojcë WordPress e lirë, nga po ai autor i Contact Form 7.

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
sq_AL: Contact Form 7 s’i ruan gjëkundi mesazhet e parashtruar. Ndaj, mund të humbni përgjithmonë mesazhe të rëndësishëm, nëse shërbyesi juaj i postës ka probleme, ose nëse bëni ndonjë gabim te formësimi i postës.

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
sq_AL: Përpara se të qaheni për postë të humbur&#8230;

note: translators: links labeled 1: 'Akismet', 2: 'reCAPTCHA', 3: 'disallowed list'
en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
sq_AL: Contact Form 7 mbulon filtrim mesazhesh të padëshiruar përmes %1$s. %2$s i mençur bllokon robotë bezdisës mesazhesh të padëshiruar. Plus, duke përdorur %3$s, mund të bllokoni mesazhe që përmbajnë fjalëkyçe specifikë ose ata të dërguar nga adresa IP specifike.

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
sq_AL: Dërguesit e mesazheve të padëshiruar synojnë gjithçka; formularët tuaj të kontaktit nuk përbëjnë përjashtim. Përpara se të mbyteni me mesazhe të padëshiruar, mbrojini formularët tuaj të kontaktit me veçoritë e fuqishme që Contact Form 7 furnizon kundër tyre.

en: Getting spammed? You have protection.
sq_AL: Po merrni mesazhe të padëshiruar? Keni mbrojtje.

en: Multiple form controls are in a single label element.
sq_AL: Në një element etikete njëshe gjenden kontrolle të shumtë formulari.

en: FAQ about Configuration Validator
sq_AL: FAQ rreth Vleftësuesit të Formësimeve

en: The answer to the quiz is incorrect.
sq_AL: Përgjigja për pyetjen është e pasaktë.

en: There was an error uploading the file.
sq_AL: Pati një gabim gjatë ngarkimit të kartelës.

en: You are not allowed to upload files of this type.
sq_AL: S’keni leje të ngarkoni kartela të këtij lloji.

en: There was an unknown error uploading the file.
sq_AL: Pati një gabim të panjohur gjatë ngarkimit të kartelës.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
sq_AL: Përpara se të dërgohet mesazhi juaj, duhet të pranoni termat dhe kushtet.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
sq_AL: Një ose më tepër fusha kanë një gabim. Ju lutemi, kontrolloji dhe riprovoni.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
sq_AL: Pati një gabim teksa provohej të dërgohej mesazhi juaj. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: Thank you for your message. It has been sent.
sq_AL: Faleminderit për mesazhin tuaj. U dërgua.

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
sq_AL: Formësimi i gabuar shpie në dështim dërgimi poste ose belara të tjera. Kontrolloni vlefshmërinë e formularëve tuaj të kontaktit tani.

en: Validate Contact Form 7 Configuration
sq_AL: Kontrolloni Vlefshmëri Formësimi të Contact Form 7

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
sq_AL: Vleftësimi i formësimeve u plotësua. S’u gjet ndonjë formular kontaktesh i pavlefshëm.

note: translators: %s: number of contact forms
en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
sq_AL[0]: Vleftësimi i formësimeve u plotësua. U gjet %s formular kontaktesh i pavlefshëm.
sq_AL[1]: Vleftësimi i formësimeve u plotësua. U gjetën %s formularë kontaktesh të pavlefshëm.

en: Validate Configuration
sq_AL: Kontrolloni Vlefshmërinë e Formësimit

note: translators: %s: number of contact forms
en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
sq_AL[0]: Kontrolloni vlefshmërinë e %s formulari kontaktesh tani
sq_AL[1]: Kontrolloni vlefshmërinë e %s formularësh kontaktesh tani

en: You are not allowed to validate configuration.
sq_AL: S’keni leje të vleftësoni formësimin.

en: Secret Key
sq_AL: Kyç i Fshehtë

en: Site Key
sq_AL: Kyç Sajti

en: Settings saved.
sq_AL: Rregullimet u ruajtën.

en: Invalid key values.
sq_AL: Vlera të pavlefshme kyçi.

note: Description of the plugin
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
sq_AL: Edhe një tjetër shtojcë për formular kontaktesh. E thjeshtë, por e zhdërvjellët.

note: translators: title of your first contact form. %d: number fixed to '1'
en: Contact form %d
sq_AL: Formular kontaktesh %d

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje teksti me shumë rreshta. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: text area
sq_AL: fushë tekstesh

en: This field requires author's URL
sq_AL: Kjo fushë lyp URL-në e autorit

en: This field requires author's email address
sq_AL: Kjo fushë lyp adresën email të autorit

en: This field requires author's name
sq_AL: Kjo fushë lyp emrin e autorit

en: Text fields
sq_AL: Fusha tektesh

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje numrash telefoni me një rresht. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje URL-sh me një rresht. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje adrese email me një rresht. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje teksti të thjeshtë me një rresht. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: text
sq_AL: tekst

en: Telephone number that the sender entered is invalid
sq_AL: Numri i telefonit që dha dërguesi është i pavlefshëm

en: URL that the sender entered is invalid
sq_AL: URL-ja që dha dërguesi është e pavlefshme

en: Email address that the sender entered is invalid
sq_AL: Adresa email që dha dërguesi është e pavlefshme

en: Label
sq_AL: Etiketë

en: Submit button
sq_AL: Buton parashtrimesh

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një buton parashtrimesh. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: submit
sq_AL: parashtroje

en: Insert a blank item as the first option
sq_AL: Futni një element të zbrazët, si mundësia e parë

en: Allow multiple selections
sq_AL: Lejo përzgjedhje shumëfishe

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një menu hapmbyll. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: drop-down menu
sq_AL: menu hap-mbyll

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
sq_AL: Një çift pyetje-përgjigje ndarë me vijën vertikale (p.sh. Kryeqyteti i Francës?|Parisi) për rresht.

en: Questions and answers
sq_AL: Pyetje dhe përgjigje

en: Quiz
sq_AL: Pyetje

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për çifte pyetje-përgjigje. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: quiz
sq_AL: pyetje

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
sq_AL: Dërguesi s’jep përgjigjen e saktë për pyetjen

en: Slider
sq_AL: Rrëshqitës

en: Spinbox
sq_AL: Kutizë vlerash

en: Number fields
sq_AL: Fusha numrash

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje vlere numerike. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: number
sq_AL: numër

en: Number is larger than maximum limit
sq_AL: Numri është më i madh se sa kufiri maksimum

en: Number is smaller than minimum limit
sq_AL: Numri është më i vogël se sa kufiri minimum

en: Number format that the sender entered is invalid
sq_AL: Formati i numrave që dha dërguesi është i pavlefshëm

note: translators: %s: the path of the temporary folder
en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sq_AL: Ky formular kontaktesh përmban fusha ngarkimi kartelash, por dosja e përkohshme për kartelat (%s) s’ekziston ose s’është e shkrueshme. Mund të krijoni dosjen ose të ndryshoni lejet për të dorazi.

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
sq_AL: Për të bashkëngjitur te posta kartelën e ngarkuar përmes kësaj fushe, lypset të futni etiketën përkatëse për postë (%s) te fusha Bashkëngjitje Kartelash te skeda Postë.

en: Acceptable file types
sq_AL: Lloje të pranueshëm kartelash

en: File size limit (bytes)
sq_AL: Kufi madhësie kartele (në bajte)

en: File uploading and attachment
sq_AL: Ngarkim kartelash dhe bashkëngjitje

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë ngarkimi kartelash. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: file
sq_AL: kartelë

en: Uploading a file fails for PHP error
sq_AL: Ngarkimi i një kartele dështon për shkak të një gabimi PHP

en: Uploaded file is too large
sq_AL: Kartela e ngarkuar është shumë e madhe

en: Uploaded file is not allowed for file type
sq_AL: Kartela e ngarkuar s’ lejohet për llojin e kartelave

en: Uploading a file fails for any reason
sq_AL: Ngarkimi i një kartele dështon për çfarëdo arsyeje

en: Max
sq_AL: Maks.

en: Min
sq_AL: Min.

en: Range
sq_AL: Interval

en: Use this text as the placeholder of the field
sq_AL: Përdoreni këtë tekst si vend-mbajtëse për fushën

en: Default value
sq_AL: Vlerë parazgjedhje

en: Date field
sq_AL: Fushë datash

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një fushë dhënieje datash. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: date
sq_AL: datë

en: Date is later than maximum limit
sq_AL: Data bie më vonë se kufiri maksimum

en: Date is earlier than minimum limit
sq_AL: Data bie më herët se kufiri minimum

en: Date format that the sender entered is invalid
sq_AL: Formati i datave që dha dërguesi është i pavlefshëm

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
sq_AL: Që të përdoret në një fushë poste vlera e dhënë përmes kësaj fushe, lypset të futni etiketën përkatëse për postë (%s) te fusha në skedën Postë.

en: Make checkboxes exclusive
sq_AL: Kutizat bëji ekskluzive

en: Wrap each item with label element
sq_AL: Mbështille çdo objekt me element etikete

en: Put a label first, a checkbox last
sq_AL: Vendosni së pari një etiketë, një kutizë në fund

en: One option per line.
sq_AL: Një mundësi për rresht.

en: Required field
sq_AL: Fushë e domosdoshme

en: Field type
sq_AL: Lloj fushe

en: Checkboxes, radio buttons and menus
sq_AL: Kutiza, butona rrethorë dhe menu

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një grup butonash rrethorë. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një grup kutizash. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: radio buttons
sq_AL: butona rrethorë

en: checkboxes
sq_AL: kutiza

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
sq_AL: Ky formular kontaktesh përmban fusha CAPTCHA, por libraritë e nevojshme (GD dhe FreeType) nuk gjenden në shërbyesin tuaj.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sq_AL: Ky formular kontaktesh përmban fusha CAPTCHA, por dosja e përkohshme për kartelat (%s) nuk ekziston ose s’është e shkrueshme. Mund të krijoni dosjen ose të ndryshoni lejet mbi të dorazi.

en: Input field settings
sq_AL: Rregullime fushe input-i

en: Image settings
sq_AL: Rregullime për figurat

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një figurë CAPTCHA dhe për fushën përkatëse të dhënies së përgjigjes. Për më tepër hollësi, shihni %s.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
sq_AL: Që të përdorni CAPTCHA-n, së pari lypset të instaloni dhe aktivizoni shtojcën %s.

en: Your entered code is incorrect.
sq_AL: Kodi që dhatë është i pasaktë.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
sq_AL: Kodi që dërguesi dha s’përputhet me CAPTCHA-n

en: Insert Tag
sq_AL: Futni Etiketë

en: Class attribute
sq_AL: Atribut klase

en: Id attribute
sq_AL: Atribut ID-je

en: Options
sq_AL: Mundësi

en: Name
sq_AL: Emër

en: Acceptance checkbox
sq_AL: Kutizë pranimi

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
sq_AL: Prodhoni një etiketë formulari për një kutizë pranimi. Për më tepër hollësi, shihni %s.

en: acceptance
sq_AL: pranim

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
sq_AL: <code>%1$s</code> pronësi e një objekti <code>WPCF7_ContactForm</code> s’është <strong>më i përdorshëm</strong>. Në vend të kësaj, përdorni metodën <code>%2$s</code>.

en: Untitled
sq_AL: Pa Titull

en: Contact Form
sq_AL: Formular Kontaktesh

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
sq_AL: Ka një fushë me vlerë që është më e shkurtër se sa gjatësia minimum e lejuar

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
sq_AL: Ka një fushë me vlerë që është më e gjatë se sa gjatësia minimum e lejuar

en: There is a field that the sender must fill in
sq_AL: Ka një fushë që dërguesi duhet ta plotësojë

en: There are terms that the sender must accept
sq_AL: Ka kushte që dërguesi duhet t’i pranojë

en: Submission was referred to as spam
sq_AL: Parashtrimi u njoftua si mesazh hedhurinë

en: Validation errors occurred
sq_AL: Pati gabime vleftësim

en: Sender's message failed to send
sq_AL: Dështoi dërgimi i mesazhit të dërguesit

en: Sender's message was sent successfully
sq_AL: Mesazhi i dërguesit u dërgua me sukses

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
sq_AL: Ky email u dërgua nga formulari i kontakteve në %1$s*%2$s)

en: Message Body:
sq_AL: Lëndë Mesazhi:

note: translators: %s: [your-subject]
en: Subject: %s
sq_AL: Subjekt: %s

note: translators: %s: [your-name] [your-email]
en: From: %s
sq_AL: Nga: %s

en: Send
sq_AL: Dërgoje

en: Your message
sq_AL: Mesazhi juaj

en: Your email
sq_AL: Email-i juaj

en: Your name
sq_AL: Emri juaj

note: translators: %s: title of form-tag like 'email' or 'checkboxes'
en: Form-tag Generator: %s
sq_AL: Prodhues etiketash formulari: %s

en: For more information:
sq_AL: Për më tepër të dhëna:

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
sq_AL: Çfarëdo të dhënash që furnizoni nuk do t’u jepen furnizuesve të shërbimit pa autorizimin tuaj.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
sq_AL: Së pari lypset të regjistroheni për një llogari me shërbimin që planifikoni të përdorni. Kur të bëni këtë, lypset të autorizoni Contact Form 7 të përdorë shërbimin me llogarinë tuaj.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
sq_AL: Në këtë skenë mund të administroni shërbime që janë të përdorshëm përmes Contact Form 7. Përdorimi i API-t do t’ju lejojë të bashkëpunoni me çfarëdo shërbimi që është i passhëm.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
sq_AL: Ka edhe etiketa speciale poste që kanë emra specifikë, por që s’kanë etiketa formulari përkatëse. Ato përdoren për të përfaqësuar të dhëna meta parashtrimesh në formular, të tilla si adresa IP e parashtruesit ose URL-ja e faqes.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
sq_AL: Etiketat e postës janë kode të shkurtër të mbyllur brenda kllapash katrore, që mund t’i përdorni në çdo fushë Postë dhe Postë (2). Një etiketë poste përfaqëson një vlerë që jepet nga përdoruesi përmes një fushe dhëniesh të një etikete formulari përkatëse.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
sq_AL: Edhe pse etiketat e formularit kanë sintaksë deri diku të ndërlikuar, s’keni nevojë të njihni sintaksën, që të shtoni etiketa formulari, ngaqë mund të përdorni drejtpërdrejt prodhuesin e etiketave (butoni <strong>Prodho Etiketë</strong> në këtë skenë).

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
sq_AL: Etiketat e formularit janë kode të shkurtër të mbyllur brenda kllapash katrore, të përdorura në lëndë formulari. Një etiketë formulari përgjithësisht përfaqëson një fushë dhëniesh, dhe përbërësit e saj mund të ndahen në katër pjesë: lloj, emër, mundësi, dhe vlera. Contact Form 7 mbulon disa lloje etiketash formulari, përfshi fusha teksti, fusha numrash, fusha datash, kutiza, butona rrethorë, menu, fusha ngarkimi kartelash, CAPTCHAs, dhe fusha pyetjesh.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
sq_AL: <strong>Rregullimet Shtesë</strong> ofrojnë një vend ku mund të përshtatni sjelljen e këtij formulari kontaktesh përmes shtimi copëzash kodi.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
sq_AL: Te <strong>Mesazhet</strong>, mund të përpunoni lloje të ndryshëm mesazhesh për këtë formular kontaktesh. Këto mesazhe janë relativisht mesazhe të shkurtër, b.f. një mesazh gabimi vleftësimi që shihni kur lini të zbrazët një fushë të domosdoshme.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
sq_AL: <strong>Mail (2)</strong> është një gjedhe poste shtesë që funksionon në mënyrë të ngjashme me Mail. Mail (2) ndryshon në faktin që dërgohet vetëm kur Mail është dërguar me sukses.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
sq_AL: <strong>Mail</strong> përfaqëson një gjedhe poste (krye dhe lëndë mesazhi) që ky formular kontaktesh do të dërgojë kur përdoruesit e parashtrojnë. Këtu mund të përdorni etiketa poste nga Contact Form 7.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
sq_AL: <strong>Formulari</strong> përfaqëson lëndën e një formulari HTML. Mund të përdorni ç’HTML të doni, prej atyre që lejohen brenda një elementi formularësh. Këtu mund të përdorni edhe etiketa poste nga Contact Form 7.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
sq_AL: <strong>Titulli</strong> përfaqëson titullin e një formulari kontaktesh. Ky titull përdoret vetëm si emër për formularin e kontaktit, dhe mund të ndryshohet.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
sq_AL: Në këtë skenë, mund të përpunoni një formular kontaktesh. Një formular kontaktesh përbëhet nga përbërësit vijues:

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
sq_AL: <strong>Përsëdyte</strong> - E klonon atë formular kontaktesh. Një formular kontaktesh i klonuar trashëgon krejt lëndën e origjinalit, por ka tjetër ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
sq_AL: <strong>Përpunojeni</strong> - Ju lëviz nëpër skenën e përpunimit të atij formulari kontaktesh. Në atë skenë mund të kaloni edhe duke klikuar mbi titullin e formularit të kontakteve.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
sq_AL: Kalimi i kursorit përsipër listës së formularit të kontakteve do sjellë shfaqje lidhjesh veprimesh që ju lejojnë të administroni formularin tuaj të kontakteve. Mund të kryeni veprimet vijuese:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
sq_AL: Në këtë skenë, mund të administroni formularë kontaktesh të prodhuar nga Contact Form 7. Mund të administroni një numër të pakufizuar formularësh kontaktesh. Çdo formular kontaktesh ka një ID unike dhe një kod të shkurtër Contact Form 7 ([contact-form-7 ...]). Që të futni një formular kontaktesh në një postim apo një widget tekstesh, futeni kodin e shkurtër te objekti i synuar.

en: Mail-tags
sq_AL: Etiketa poste

en: Form-tags
sq_AL: Etiketa formularësh

en: Available Actions
sq_AL: Veprime të Mundshme

en: Overview
sq_AL: Përmbledhje

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
sq_AL: Këtu mund të shtoni copëza të përshtatura kodi. Për hollësi, shihni %s.

en: File attachments
sq_AL: Bashkëngjitje kartelash

en: Use HTML content type
sq_AL: Përdor lloj lënde HTML

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
sq_AL: Përjashto nga përfundimi rreshta me etiketa poste të zbrazëta

en: Message body
sq_AL: Lëndë mesazhi

en: Additional headers
sq_AL: Krye shtesë

en: Subject
sq_AL: Subjekt

en: From
sq_AL: Nga

en: To
sq_AL: Për

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
sq_AL: Në fushat vijuese mund të përdorni këto etiketa email-i:

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
sq_AL: Mail (2) është një gjedhe shtesë poste, e përdorur shpesh si një mekanizëm përgjigjesh të vetvetishme.

en: Use Mail (2)
sq_AL: Përdor Mail (2)

note: translators: date format, see https://www.php.net/date
en: Y/m/d
sq_AL: d/m/Y

note: translators: %s: title of contact form
en: Edit &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përpunoni &#8220;%s&#8221;

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: Date
sq_AL: Datë

en: Author
sq_AL: Autor

en: Shortcode
sq_AL: Kod i shkurtër

en: Title
sq_AL: Titull

en: Additional Settings
sq_AL: Rregullime Shtesë

note: translators: %d: number of additional settings
en: Additional Settings (%d)
sq_AL: Rregullime Shtesë (%d)

en: Messages
sq_AL: Mesazhe

en: Mail
sq_AL: Postë

en: Form
sq_AL: Formular

en: Support
sq_AL: Asistencë

en: Docs
sq_AL: Dokumentim

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq_AL: Ju ndan një hap nga fshirja e këtij formulari kontaktesh.
      'Anulo' për ta ndalur, 'OK' për fshirje.

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: Duplicate
sq_AL: Përsëdyte

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: You can also use this old-style shortcode:
sq_AL: Mund të përdorni edhe këtë kod të shkurtër të stilit të dikurshëm:

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
sq_AL: Kopjojeni këtë kod të shkurtër dhe hidheni te postimi, faqja ose lënda juaj për widget-in e teksteve:

en: Enter title here
sq_AL: Këtu jepni titull

en: Save
sq_AL: Ruaje

en: You are not allowed to edit this contact form.
sq_AL: S’keni leje të përpunoni këtë formular kontaktesh.

en: Spam filtering with Akismet
sq_AL: Filtrim mesazhesh të padëshiruar me Akismet

en: Setting up mail
sq_AL: Sistemimi i postës

en: Contact Form 7 needs your support.
sq_AL: Contact Form 7 ka nevojë për përkrahjen tuaj.

en: Dismiss
sq_AL: Hidhe tej

note: translators: 1: version of Contact Form 7, 2: version of WordPress, 3: URL
en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
sq_AL: <strong>Contact Form 7 %1$s lyp WordPress %2$s ose më të lartë.</strong> Ju lutemi, së pari <a href="%3$s">përditësoni WordPress-in</a>.

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Contact form deleted.
sq_AL: Formulari i kontakteve u fshi.

en: Contact form saved.
sq_AL: Formulari i kontakteve u ruajt.

en: Contact form created.
sq_AL: Formulari i kontakteve u krijua.

en: Search Contact Forms
sq_AL: Kërkoni Në Formularë Kontaktesh

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përfundime kërkimi për &#822;%s&8221;

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sq_AL: Ndryshimet e bëra do të humbin nëse largoheni nga kjo faqe.

en: Error in deleting.
sq_AL: Gabim gjatë fshirjes.

en: You are not allowed to delete this item.
sq_AL: S’keni leje ta fshini këtë objekt.

en: You are not allowed to edit this item.
sq_AL: S’keni leje ta përpunoni këtë objekt.

en: Integration
sq_AL: Integrim

en: Add New
sq_AL: Shtoni të Ri

en: Add New Contact Form
sq_AL: Shtoni Formular të Ri Kontaktesh

en: Contact Forms
sq_AL: Formular Kontaktesh

en: Edit Contact Form
sq_AL: Përpunoni Formular Kontaktesh

en: Contact
sq_AL: Kontakte
